A nyújtás fontossága
Minden testedzés végén meg kell nyújtsuk izmainkat. A nyújtás segíthet az izomláz elkerülésében, csökkenti a sérülés veszélyét.
Különösen fontos hogy a nyújtás, a légcsere és a nyirok-keringés élénkítésével serkenti a méreganyagok kiürülését, ami elengedhetetlen a narancsbőr elleni harcunkban.
Az izomzatot nyújtó mozgások frissítő, fiatalító tulajdonsággal rendelkeznek és segítenek erősebbé, hajlékonnyá és vonzóbbá válni. Izmainknak nyújtottabb, nőiesebb formát kölcsönöz, javítja testtartásunkat és növeli ízületeink mozgásterjedelmét.
Még ha nem is kezdünk most neki semmilyen edzésnek, a mindennap elvégzett nyújtó gyakorlatok csökkentik a hát, a váll és nyakfájást, emésztési zavaraink és fejfájásunk megszűnik.
A megfelelően végrehajtott nyújtáshoz az alábbi kivitelezésekre kell törekedjünk.
Lélegezzünk be lassan az orrunkon keresztül (legalább négy ütemen át), majd kezdjük meg a fokozatos nyújtást, miközben lassan fújjuk ki a levegőt (szintén négy ütemen keresztül).
A végső, nyújtott helyzetben tartsuk ki a mozdulatot 3-4 lélegzetvételen keresztül (20-40mp).
Addig fokozzuk a nyújtást, amíg kényelmetlen érzést nem tapasztalunk az adott izomban. Ez persze nem tévesztendő össze a fájdalommal, amit kerülnünk kell!
A gyakorlatok során kerüljük a hirtelen mozdulatokat, ne rugózzunk nyújtáskor A folyamatos nyújtást kell fenn tartanunk az izomban!
Lassan jöjjünk ki a mozdulatból. Kerüljük a hirtelen vissza állást!
Kutatások szerint a nyujtás akár az izmok formáját is befojásolhatja!
Tehát Nyujtsunk még időnk nem is engedné.